O mně:

     Jmenuji se Markéta Helmichová, bydlím v Častolovicích - obci ve východních Čechách. A jak jsem se k pejskům a posléze ke kynologii dostala?

 
     Již od útlého dětství mě rodiče vedli k lásce k přírodě a všemu živému. Asi to trošku přepískli… :) .

   Zvířátka a čtyřnozí chlupáči zvlášť se stali mým velkým koníčkem. Co mi paměť sahá, na zahradě mého dědy bylo vždycky místo pro nějakého toho zvířecího mazlíčka. Celá naše rodina dodnes s úsměvem na tváři vzpomíná na irského setra Arase a jeho pověstný klid a trpělivost. Už jako malé miminko jsem z kočárku zkoumala jeho nosní dírky a přepočítávala všechny zuby. Později jsem na něho činila nájezdy svou zelenou tříkolkou. To už ovšem ani Aras neustál a znechuceně odcházel do boudy. Vždycky jsem ale našla způsob, jak ho z ní vylákat.

    
 
   Když jsme se před 12-ti lety stěhovali do nového domku, mým jediným přáním bylo pořídit si také psisko. Náš taťka mé nadšení ovšem nesdílel a prohlásil: „Buď já, nebo pes…“ Když viděl, že pes, rychle své rozhodnutí změnil. Zkrátka jsme ho s mamkou my děti opět přehlasovaly a s velkým očekáváním jsme všichni společně vyrazili do Zachrašťan u Nového Bydžova pro naši fenku zlatého retrívra - mého prvního pejska - Aidu.

    
     Aida si nás okamžitě získala svým laskavým pohledem a dobráckou povahou. I přesto, že ji nikdy nikdo necvičil, s inteligencí sobě vlastní plnila všechna naše přání i povely typu: „Aidulko, pojď po cestičce jako hodná holčička…“ Stala se plnohodnotným členem rodiny, kamarádkou i společnicí na různých rodinných výletech. Dnes už je Aidě 11 let a je z ní dáma ve zralém věku jak se patří. Prakticky si dělá, co sama uzná za vhodné a pokud přece jenom dostane nějaký ten povel, dělá, že neslyší, což si ovšem může z titulu svého věku dovolit. Co ale nepřeslechne nikdy je zvuk granulí cinkajících o misku. Aidulka je stále při chuti a pro kus žvance je schopna konkurovat i zkušenému cirkusákovi.

 
     V srpnu roku 2011, tedy v mých osmnácti letech, mi byla schválena a zapsána mezinárodně chráněná chovatelská stanice Marko Bereniké. Zanedlouho úspěšně prošla bonitací má fenka belgického ovčáka malinois Atyma André Moravia - zakladatelka chovu v mé chovatelské stanici. Jak se mi bude dařit v plnění mého životního snu a zda se psí smečka u nás doma bude ještě rozrůstat, ukáže jen čas.